Egzoz Kaynaklı Isı Pompaları önce evinizi havalandırır ve ardından havalandırma havasındaki ısı enerjisini suyunuzu ve evinizi ısıtmak için kullanır.

Başka bir deyişle, Egzoz Kaynaklı Isı Pompası atık havadan gelen enerjiyi yeniden kullanır.
Bir fan, evinizdeki tüm ıslak odalardan havalandırma havasını alır. Bu, diğer odalardan gelen havanın ıslak odalara taşınmasına neden olan zayıf bir emiş yaratır. Taze Hava, dış duvarlarda bulunan vanalar/ menfezler tarafından içeri çekilir ve böylece evdeki tüm odalar havalandırılır. Dolaşan hava tesisin kanal sisteminde kullanılır ve ısıtılmış oda havası, havadaki enerjinin geri kazanıldığı ısı pompasına yönlendirilir. Bu, ısı pompasının tüm mülke sıcak su ve ısı sağlamasını sağlar.

Yeni fırsatlar – siz ve çevre için

Egzoz Kaynaklı Isı Pompalarının arkasındaki prensip basittir, ancak yıllar içinde, her zamankinden daha gelişmiş ürünler üretmek için teknolojimizi geliştirdik. Ve ısı pompalarımızın kurulumu ve kullanımı da her zamankinden daha kolay hale geldi. Ürünlerimi sizin ve çevreniz için güvenilirdir ve önemli bir ölçüde tasarruf sağlar.

A: İç ortam havası, hava kanalı sistemine çekilir.
B: İç ortam havası Egzoz Kaynaklı Isı Pompasını besler.
C: İç ortam havası, Egzoz Kaynaklı Isı Pompasını geçtiğinde serbest bırakılır. Egzoz Kaynaklı Isı Pompası iç ortam havasındaki enerjiyi çekerken iç ortamın sıcaklığı düşer.
D: Egzoz Kaynaklı Isı Pompası, eve hem kullanım hem de ısınma sıcak suyu sağlar.
E: Dışarıdaki hava evin içerisine çekilir.